Trekingové hole Guidetti Altitude – recenze z Alp
20. 06., 2019
Trekingové hole Guidetti Altitude – recenze z Alp

Těsně před naší letošní cestou do Alp jsem si v Hellors.cz domluvil možnost otestovat v terénu trekové hole  Guidetti Altitude. Popravdě řečeno, o téhle značce jsem zatím neslyšel a tak i pro mne bylo velkou neznámou, jak obstojí v horách .  Důkladně jsem je tedy prověřil během náročného 3- denního treku v pohoří Karwendel, přímo na Německo – rakouské hranici.

Hole Guidetti Altitude na první pohled vypadají velice slušně a bytelně. Podle označení na pod madlem jde o výrobek  – Made in France, vyrobený z lehké hliníkové slitiny ALU 6061.  Mají klasické třídílné provedení, jak to bývá u trekovek zvykem. Jedna hůl Váží nějakých  270 g, což je velice příjemná hodnota i pro ty, kteří šetří každý gram v batohu.  Ihned mě zaujal systém aretace, který je pákový – tzv. Easy lock , tak jak to bývá např. u mnohem dražších LEKI.  Při nastavování délky tak odpadá nutnost šroubování a utahování. Jednoduše odklopíte páčku , vytáhnete segment a podle stupnice nastavíte délku. Pak už jen stačí páčku zámku přitlačit zpět k rukojeti a je hotovo. Přítlak a pevnost uzamčení lze jemně ručně doladit pomocí kolečka aretačního mechanismu. Vše skvěle drží, hole se samovolně nezasouvají , ani při velkém zatížení. Pro mě, který používal doposud pouze hole se šroubovací aretací je to opravdu posun vpřed. Zvláště se to osvědčilo při přechodu na exponovaná místa, kde potřebujete rychle hole složit a nést je v v jedné ruce a druhou šplhat po řetězech, nebo se přidržovat skal. Letos jsem tuto možnost párkrát využil, stejně jako rychlé přenastavení délky při traverzování svažitých sněhových polí, kdy je vhodné mít spodní hůl delší a horní kratší. V balení byly i široké sněhové kotoučky, ty jsem ale nebral, jsou vhodnější spíše do prašanu . Tady jsme se potkávali se starým hrubozrným firnem, takže stačily menší kotoučky. Příjemně mne překvapil způsob nasazování kotoučků. U většiny holí, které mi prošly rukama se plastové kotoučky našroubují přes závit a někdy je problém je při výměně povolit. U holí Guidetti se nacvaknou přes plastové západky a pootočením zaaretují. Vzhledem k tomu, že jsem s nimi nachodil za 3 dny téměř 40 km, docela dobře mohu posoudit i ergonomii madla. Je vyrobená z tvrzené EVA pěny, kterou já osobně mám možná ještě radši než korek. Je příjemná na omak, nestudí a nezaznamenal jsem zatím  ani náznak tvoření otlaků nebo puchýřů na dlaních. Poslední večer jsem hole zapomněl před chatou na dešti a překvapilo mě, že madlo, i když je porézní, nenasáklo žádnou vodu. Rukojeť doplňuje nastavitelné poutko, které je uvnitř příjemně změkčené, což jsem opravdu letos ocenil.  Hrot je wolframový, tak jak je to už u podobných typů standardem, takže vydrží i hrubé zacházení na kamenech nebo suťových polích. Suma sumárum – Guidetti Altitude jsou perfektní trekovky pro každého, kdo hledá kvalitní náhradu za LEKI, nebo Fizan, ale chce výrazně nižší cenu. Jediným mínusem je absence odpružení – antishocku. To je ale u holí s uzamykacím páčkovým mechanismem normální a nenabízí ho ani výše zmíněné značky.

Komentáře (10)

 • Avatar
  jessicaalex
  05 bře 2021 /

  Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in the blog writing.All types blogs and posts are not helpful for the readers.Here the author is giving good thoughts and suggestions to each and every readers through this article. write my paper for me Quality of the content is the main element of the blog and this is the way of writing and presenting.

 • Avatar
  davidjoe
  18 bře 2021 /

  I trully appretiate your work and tips given by you is helpful to me. I will share this information with my family & friends. This is a great website, keep the positive reviews coming. This is a great inspiring .I am pretty much pleased with your good work. online dissertation help You put really very helpful information. I am looking to reading your next post. !!!!

 • Avatar
  mr seo
  28 bře 2021 /

  many thanks

 • Avatar
  janywatson
  07 dub 2021 /

  Excellent read, Positive site, where did u come up with the information on this posting? I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective essay helper uk work

 • Avatar
  kathybrunt
  09 dub 2021 /

  It was a very good post indeed. I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time. Will surely come and visit this blog more often. Thanks for sharing. There are so many fun and exciting things to do and experiences around the world that I thought Iassignment crux uk ‘d put together a list of favorite things to do for all travelers.

 • Avatar
  janywatson
  12 dub 2021 /

  Stunning site! Do you have any accommodating clues for trying essayists? I’m wanting to begin my own site soon yet I’m somewhat lost on everything. Would you prompt beginning with a free stage like or go for a paid alternative? There are such a large number essay helper uk of alternatives out there that I’m totally overpowered .. Any thoughts? Welcome it!

 • Avatar
  Sean Early
  12 dub 2021 /

  The United Arab Emirates is unquestionably the center sign of the world's business and a gigantic number of nearby and overall business substances have been working their relationship from here. Office cleaning is a standard help that most workplaces with getting guarantee a sound and safe climate at. http://www.buyassignment.com/write-my-research-proposal.html

Komentáře:

Přidání komentáře jako host: